„Piernikowe love”- warsztaty dekorowania pierników w Wierzawicach

Szczypta cynamonu, odrobina imbiru, dwie łyżeczki miłej atmosfery plus garść entuzjazmu i grupa fajnych dzieciaków, to tylko część składników z sekretu, by upiec i udekorować wyśmienite bożonarodzeniowe pierniki. Całej reszty uczestnicy dowiedzieli się podczas przedświątecznych warsztatów dekorowania pierników ”Piernikowe love”, które odbyły się 18.12.2019 r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach.

Dekoracja bożonarodzeniowych ciasteczek, to lubiana i bardzo smaczna tradycja. Każdy pierniczek został pieczołowicie przyozdobiony w unikalny sposób, a do dyspozycji uczestnicy mieli kolorowe lukry, błyszczące cukierki i różnego rodzaju ozdoby. Po prostu słodkich wrażeń było co niemiara. Oczywiście dekorowanie pierniczków było też doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, w trakcie którego dzieci mogły się świetnie bawić, śpiewać kolędy i pastorałki, a przy okazji rozpocząć przygotowania do zbliżających się świąt. Własnoręcznie udekorowane smaczne pierniki wprowadziły do naszych serc wyjątkowy bożonarodzeniowy klimat. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim i tylko trzeba było się dobrze zastanowić czy zostawić przygotowany pierniczek do zawieszenia na choince, czy może zjeść od razu. To trudna decyzja, ponieważ wszystkie pierniczki prezentowały się doskonale i bardzo apetycznie. Mali cukiernicy wykonali te wyjątkowe słodkości pod okiem opiekunów z Ośrodka Kultury oraz Publicznej Biblioteki w Wierzawicach.