Piknik „Na Jagody” w Biedaczowie

16.06.2024 r. odbył się na stadionie LKS”Orzeł w Biedaczowie Piknik rodzinny „Na jagody”w tym roku zorganizowany  przez  Radę rodziców i Szkołę Podstawową w Biedaczowie, KGW Biedaczów-Gwizdów, OSP, LKS i Ośrodek Kultury. Impreza połączyła w sobie coroczny piknik KGW z obchodami „Dnia Dziecka” zorganizowanymi przez Szkołę. Pomysł tego połączenia okazał się sukcesem, gdyż przybyła na imprezę bardzo duża liczba osób. W części artystycznej wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej zadziwiając bogactwem i różnorodnością prezentacji artystycznych. Następnie wystąpił  zespół muzyczny Moonshine i Przemyskie Stowarzyszenie” Damy i Huzary”, które przeniosło uczestników do dziewiętnastowiecznej szkoły. Można było próbować pisać gęsim piórem i wdziać okolicznościowy mundurek. Na imprezie  zorganizowano stoisko z ciastami i kiermaszem książek – dochód przeznaczony był na rehabilitację Jakuba  Giży. Strażacy prezentowali swój sprzęt oraz demonstrowali udzielanie pierwszej pomocy, a dzięki   miejscowej stadninie koni można było pojeździć na kucykach. Sponsorami  imprezy byli: Szkółka roślin ozdobnych-Dąbek,Firma „Agwil”- Andrzej Guzy, Instal-bud-Sławomir Misztal, Firma handlowo-usługowa-Flisek, Stadnina koni  pana Wiecha z Biedaczowa.