Piknik Rodzinny w Rzuchowie

6 sierpnia br. w Rzuchowie jak co roku odbył się piknik rodzinny zorganizowany przy współpracy Wójta Gminy Leżajsk, Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej, Ośrodka Kultury w Rzuchowie, KGW, Radnego, Sołtysa, Rady Sołeckiej oraz OSP w Rzuchowie.

Na piknik przybyli licznie mieszkańcy Rzuchowa, sąsiednich miejscowości, a także zaproszeni goście: ks. Proboszcz Mariusz Kilar, Poseł na Sejm RP Jerzy Paul, Wicestarosta Leżajski Zdzisław Leśko, Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej Marek Krauz, Dyrektor Zespołu Szkół w Piskorowicach Marcin Trojan, Radny Daniel Szary, sołtys sołectwa Piskorowic Aleksander Dudek, sołtys sołectwa Rzuchów Teresa Kokoszka, Zarząd KGW w Piskorowicach. W części artystycznej wystąpiły zespoły: „Piganeczki” z Pigan, które jako pierwsze zaprezentowały się na scenie. Kolejnym punktem programu były występy zespołów wokalnych Artis i Pięcionutka, zespołów tanecznych Niezapominajki, Kangur i Afera z Gminnego Ośrodka Kultury w Kuryłówce oraz występ ucznia szkoły muzycznej Do-Re- Mi Maćka Farysia.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i konkursów z nagrodami dla dzieci i dorosłych. Na pikniku serwowano darmowe słodkości w postaci lodów i ciast. Dużym zainteresowaniem cieszyła się tradycyjna grochówka, która dla wszystkich była bezpłatna. Podsumowaniem dnia była zabawa taneczna przy zespole „Fenix”. Sponsorami niedzielnego pikniku byli: Wójt Gminy Leżajsk, Przedsiębiorstwo Produkcyjno -Handlowo-Usługowe San-Torf S.C. Kopalnia Torfu i Piasku w Rzuchowie, Auto – BAJEX” Serwis Samochodowy Leżajsk , Usługi Budowlane – Ryszard Sołtys, Usługi Budowlane – Robert Capłap, „Stare Miasto –Park”, Daniel Szary, Hurtownia Kruszywa Rutkowski&Trębacz, Tadeusz Garbacz – Gospodarstwo Rolne w Rzuchowie, Bank Spółdzielczy w Leżajsku, Starostwo Powiatowe w Leżajsku, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BANIMEX”, Firma Budowlana „BRUX”, Firma usługowo – handlowa MASARNIA OSIP, „Borkowski Eugeniusz” Przetwórstwo Mięsa, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Leżajsku, Firma Owocowo-Warzywna „Lobo”. Organizatorzy słowa podziękowania kierują do pana Jana Kosiora – Prezesa OSP w Grodzisku Górnym za pomoc w przygotowaniu grochówki.