Piknik Rodzinny w Rzuchowie

W słoneczne popołudnie 12 sierpnia w Rzuchowie odbył się kolejny piknik rodzinny. Impreza zorganizowana została przez Koło Gospodyń Wiejskich, Sołtysa i Radę Sołecką z Rzuchowa we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Giedlarowej i Ośrodkiem Kultury w Rzuchowie. Spotkanie rozpoczęła pani Sołtys od powitania gości: pana w-ce Starosty Leżajskiego Zdzisława Leśko, ks. kanonika Wincentego Skrobacza, Przewodniczącego Rady Gminy p. Kazimierza Krawca, Skarbnika Urzędu Gminy p. Lucynę Bednarz ,dyrektora Szkoły Podstawowej w Piskorowicach p. Marcina Trojana, sołtysa sołectwa Piskorowic p. Aleksandra Dudka, delegacje Kół Gospodyń Wiejskich z Malenisk i Piskorowic oraz mieszkańców Rzuchowa i okolic.

Następnie odbyły się występy zespołu Śpiewaczego ‘Chałupczanie’ z Chałupek Dębniańskich oraz zespołu wokalno-instrumentalnego w składzie: Ania Szczęch, Karolina Kowalczyk, Klaudia Ordecha i Dominik Szczęch. Występy obu zespołów zostały gorąco przyjęte przez uczestników imprezy. Podczas pikniku wiele atrakcji czekało na dzieci i dorosłych. Można było skorzystać z przejażdżki kucykiem, była zjeżdżalnia i dmuchany zamek, malowanie twarzy, zabawy i konkursy z nagrodami. Dla Pań z Kół Gospodyń Wiejskich zorganizowany był konkurs kulinarny ph. „100 kanapek na 100 lat Niepodległej” oraz mini loteria z super nagrodami. Dużą popularnością podczas imprezy cieszyły się kulinarne przysmaki. Z plenerowej „kuchni koszykowej” można było kosztować kiełbaski, kaszaneczki oraz słodkie specjały zaradnych gospodyń z Rzuchowa. W czasie imprezy trwała darmowa loteria w której do wygrania były nagrody rzeczowe oraz nagroda główna ufundowana przez Wójta Gminy Leżajsk, dwudniowa wycieczka dla dwóch osób w Bieszczady. Zwieńczeniem pikniku była zabawa taneczna przy świetnej muzyce zespołu AMIGO. Za wsparcie i pomoc finansową, rzeczową czy osobową tej imprezy organizatorzy dziękują: Wójtowi Gminy Leżajsk, Starostwu Leżajskiemu, Spółce „Stare Miasto-Park”, Bankowi Spółdzielczemu w Leżajsku, Firmie „Baxland”-Jacek Król oraz sponsorom anonimowym. Dziękują również wszystkim mieszkańcom Rzuchowa i okolic za udział w pikniku rodzinnym.