Piknikowo z okazji Dnia Matki i Dziecka w Rzuchowie

W sobotnie popołudnie 27 maja na placu przed miejscową świetlicą w Rzuchowie z okazji Dnia Mamy i Dnia Dziecka wspaniale bawiły się zarówno dzieci jak i rodzice.

Impreza została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Giedlarowej, Ośrodek Kultury w Rzuchowie, Zespół Szkól w Piskorowicach, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Rzuchowie. Całość imprezy uświetnił wspaniały występ dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Piskorowicach, które wraz z opiekunami p. Eugenią Blok oraz Anną Szczęch przygotowały program na który składały się okolicznościowe wiersze, piosenki oraz układy taneczne. Występ został nagrodzony gromkimi brawami a na koniec dzieci wręczyły wszystkim Mamusiom i Tatusiom piękne kolorowe kwiaty własnoręcznie wykonane. Kolejnym elementem imprezy był pokaz sprzętu technicznego przez Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzuchowie, który dał dzieciom wiele radości. Potem rozpoczęły się konkursy z nagrodami dla dzieci i rodziców. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również malowanie twarzy. Nie byłoby udanej imprezy bez słodkiego poczęstunku w postaci ciastek, napoi oraz kawy – którymi poza dziećmi delektowały się przybyłe mamy i tatusiowie. Na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek w postaci kiełbaski z grilla. Obsługą tej części kulinarnej zajęły się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rzuchowie. Wszystkim uczestnikom dopisywały znakomite humory i za rok dzieci i rodzice spotkają się w liczniejszym gronie, żeby uczcić swoje święto.