Pracowicie w OK w Brzózie Królewskiej

Od 12 marca 2020 r., czyli momentu pojawienia się pierwszego przypadku koronawirusa w powiecie leżajskim w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej zostały zawieszone zajęcia z grupami animacyjnymi, został tez wprowadzony zakaz organizowania imprez i udostępnień sali.

Z tego powodu nasza placówka musiała przeorganizować swój harmonogram pracy. Praca merytoryczna odbywa się online, wszystkie sprawy związane z grupami artystycznymi i z działalnością Ośrodka załatwiane są w miarę możliwości telefonicznie. Na profilu Facebook powstała grupa Ośrodek Kultury Brzóza Królewska, na której nie brakuje ciekawych propozycji dla pozostających w domach dzieci, młodzieży i dorosłych. Można wspólnie z prowadzącymi wykonywać różnorakie prace plastyczne, techniczne, rysować, malować, robić doświadczenia, są też pokazane zajęcia i zabawy ruchowe. Nie zabrakło propozycji wirtualnych spacerów, zwiedzania, spektakli teatralnych, koncertów, słuchowisk, tańców, wystaw. Światowy Dzień Ziemi wykorzystaliśmy do propagowania ekologii. Staraliśmy się również przez ostatni czas przybliżać tematy związane z tradycją, strojami i tańcami narodowymi. Pomimo trudnego czasu nie zabrakło w naszym kościele tradycyjnego symbolu wielkanocnego jakim jest palma, którą przygotowali pracownicy Ośrodka Kultury zachowując wszelkie środki ostrożności. Było to możliwe dzięki wcześniejszemu zebraniu materiałów przez KGW. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja była okazją nie tylko do udekorowania budynku i wspomnień z organizowanych we wcześniejszych latach uroczystości, ale i do zorganizowania konkursu plastycznego. Poza tym na naszym profilu znalazły się propozycje i zachęta do brania udziału w konkursach literackich, fotograficznych, dla jednostek OSP. Udało się nam sfotografować i zrobić prezentację przydrożnych kapliczek i krzyży znajdujących się w naszej miejscowości oraz udostępnić zgromadzone w naszym archiwum filmiki i fotografie z imprez organizowanych przez Ośrodek Kultury oraz występów zespołów działających przy naszym Ośrodku. W oczekiwaniu na wznowienie zajęć pracujemy nad przygotowaniem programów, scenariuszy, muzyki itp. Wykorzystaliśmy też czas do przeprowadzenia zarówno tych niezbędnych jak i gruntowniejszych porządków, czy napraw. Nasza sala widowiskowa dzięki malowaniu ścian i parkietu ma nowy wygląd, a scena zyskała profesjonalną kotarę. Strych, piwnica i garderoba są pięknie wysprzątane. Odświeżone i poreperowane czekają na zespoły, na grupę Brzozoki czekają nowo uszyte fartuchy. Wiosna i zmiany zawitały również przed Ośrodek Kultury. Nasadzone kwiaty i utworzone nowe klomby będą cieszyć oczy wszystkich mieszkańców. Trudna sytuacja w jakiej znalazły się firmy w dobie pandemii nie przeszkodziła w okazaniu wsparcia dla naszych poczynań. Serdecznie dziękujemy Zakładowi Budowy Dróg i Transportu Sebastian Babiś oraz Firmie Rutkowski&Trębacz za przekazanie kamienia ozdobnego. Dziękujemy też Firmie ZP Tank za zorganizowanie jego transportu.