Premiera spektaklu muzycznego „Świat w walizce”

W minioną niedzielę, 3 marca 2019 roku, w giedlarowskim GOK-u miała miejsce premiera nowego spektaklu muzycznego zatytułowanego „Świat w walizce”.  Sprawcami tego co wydarzyło się w tym dniu na scenie są Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk wraz z Ośrodkiem Kultury w Nowej Sarzynie, którzy to zrealizowali wspólne muzyczne przedsięwzięcie.

Od sześciu już lat dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk pan Marek Krauz z wielkim powodzeniem realizuje swoje twórcze musicalowe pomysły, stając się producentem, reżyserem, scenarzystą i twórcą wspaniałych muzycznych przedstawień . Ta szczególnie urokliwa forma sprawdziła się w wielu realizowanych przedsięwzięciach – Dziewczynce z zapałkami, Małym Księciu, Skrzypku na Dachu, Romeo i Julia, Stacji Broadway oraz spektaklu Nasza jest noc. Kiedy się wydawało, że poznaliśmy już wszystkie możliwości wyrazu artystycznego okazało się, że jesteśmy w błędzie, bowiem w dotychczas realizowanych spektaklach nie było orkiestry na żywo, a w tym wspaniali muzycy uzupełnili niezwykły kunszt aktorski i wokalny artystów Teatru Muzycznego Braoadway. Producentem spektaklu jest Marek Krauz – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk.
Scenariusz i reżyseria Marcin Ehrlich – aktor, reżyser, wykładowca Szkół Teatralnych w Białymstoku i Warszawie
Przygotowanie wokalne: Magdalena Skubisz – absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
Scenografia: Krzysztof Pęcak.
Światło Tomasz Kwieciński.
Opracowanie muzyczne, zespół:
Instrumenty klawiszowe – Stanisław Osip.
Perkusja – Zbigniew Wojnar.
Gitara – Bogusław Rup.
Gitara basowa – Krzysztof Tarasek.
Saksofon – Franciszek Kostek.
W spektaklu występują artyści Teatru Muzycznego Broadway:
Anna Bednarz, Bożena Bochenek, Wioletta Bochenek, Ewelina Bochenek, Mariola Bosak, Iwona Jarosiewicz, Weronika Jeleśniański, Patrycja Tabin, Ewelina Wiatr, Damian Dec, Jakub Gujda i Jan Fus.

Premiera połączona była ze zbiórką charytatywną na rzecz Wiktorii Kowalczyk z Rzuchowa. Dzięki ofiarności serc naszych wspaniałych widzów udało się zebrać kwotę 1859,03 zł, która została przekazana na ręce taty Wiktorii.