Premiera spektaklu „Tańczyć do utraty tchu”

W niedzielę, 23 lutego 2020 roku, w giedlarowskim GOK-u miała miejsce premiera nowego spektaklu muzycznego zatytułowanego „Tańczyć do utraty tchu”. Sprawcą tego niezwykłego wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk, przy którym działa Teatr Muzyczny Broadway.

Od przeszło siedmiu już lat dyrektor GOK Gminy Leżajsk pan Marek Krauz, przy wsparciu specjalistów z różnych dziedzin artystycznych, z wielkim powodzeniem realizuje swoje twórcze musicalowe pomysły. Ta szczególnie urokliwa forma sprawdziła się w wielu dotychczas realizowanych przedsięwzięciach – Dziewczynce z zapałkami, Małym Księciu, Skrzypku na Dachu, Romeo i Julia, Stacji Broadway oraz spektaklach muzycznych Nasza jest noc i Świat w walizce. I tym razem zarówno realizatorzy jak i artyści stanęli na wysokości zadania wzbudzając zachwyt licznie zgromadzonej publiczności. Producentem spektaklu jest pan Marek Krauz – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk.
Scenariusz i reżyseria – Marcin Ehrlich – aktor, reżyser, wykładowca Szkół Teatralnych w Białymstoku i Warszawie.
Asystent reżysera – Damian Dec .
Przygotowanie wokalne – Magdalena Skubisz – absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
Przygotowanie muzyczne – Stanisław Osip.
Choreografia – Andrzej Wylaź.
Scenografia – Krzysztof Pęcak.
Światło – Tomasz Kwieciński.
W spektaklu wystąpili artyści Teatru Muzycznego Broadway:
Kelnerka – Katarzyna Buszta,
Solistka – Ewelina Wiatr,
Biedne dziewczynki – Julia Baran, Alicja Kostek,
Goście kawiarni – Alicja Krzywonos, Damian Dec, Adrian Grądziel, Grzegorz Szczęch,
Barman – Krystian Miś.
Gościnnie wystąpiła Weronika Jeleśniański.

Premiery zrealizowanych musicali i spektakli muzycznych zawsze łączyły wrażliwe serca w charytatywnym duchu pomocy dzieciom – tak było i tym razem – dobrowolne datki uczestników koncertu przeznaczone zostały dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci z siedzibą w Rzeszowie. Zebraną kwotę 2072,01 złotych (słownie: dwa tysiące siedemdziesiąt dwa złote 1/100) przesłano na konto Fundacji „Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci” w Rzeszowie. Dziękujemy młodzieży z ZS w Giedlarowej za wsparcie i pomoc przy zbiórce do puszek, a darczyńcom za ofiarność i wsparcie organizowanej akcji.