Premiera sztuki „Wdowa na wydaniu” w Wierzawicach

9 lutego 2020 r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyła się premiera spektaklu „Wdowa na wydaniu” wystawiona przez Grupę teatralną z Ośrodka Kultury w Wierzawicach. Sala widowiskowa Ośrodka Kultury wypełniła się po brzegi, na przedstawienie licznie przybyli druhowie z OSP w Wierzawicach wraz z komendantem p. Mariuszem Turoszem, panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz rodzina, przyjaciele występujących artystów i sympatycy teatru.

Gościliśmy również Dyrektora GOK Gminy Leżajsk p. Marka Krauza.
Dla większości artystów był to debiut sceniczny. Zespół jest pełen energii, twórczej inspiracji i scenicznej wyobraźni. Aktorzy są członkami Koła Gospodyń Wiejskich i Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzawicach. Występ zespołu cieszył się miłym i spontanicznym przyjęciem przez zgromadzoną publiczność. Zespół wraca po 8-letniej przerwie na scenę OK w Wierzawicach. Cieszące się sporym zainteresowaniem i uznaniem wierzawickiej widowni prezentowane w ubiegłych latach sztuki takie jak: Ciepła wdówka, Lekarz mimo woli, Szewc Walenty, Żyd swatem, Żywot Św. Genowefy, Gość oczekiwany, Żywy nieboszczyk, Babska polityka i wiele innych. Wierzymy, że i tym razem miłośnicy sztuki teatralnej nie byli zawiedzeni.
W spektaklu wystąpili:
Józefa Piziak – wdowa,
Zofia Popowicz – Walentowa,
Tadeusz Walania – Walenty,
Irena Walania – sąsiadka, żebraczka,
Lucyna Lic – Andrzejowa, cyganka,
Wiktoria Czerwonka – Andzia, cyganka,
Patryk Czop- parobek.

Dyrektor GOK Gminy Leżajsk p. Marek Krauz pogratulował zespołowi występu, wręczył podziękowania i upominki artystom biorących udział w spektaklu.
Zebrane wolne datki zespół przekaże na leczenie chorej dziewczynki z Wierzawic.
Spektakl przygotowała Danuta Danak, scenografia i oprawa plastyczna Krzysztof Pęcak, nagłośnienie Stanisław Osip, konsultacja aktorska Marcin Ehrlich, pomoc techniczna Tadeusz Pustelny. Poczęstunek dla zespołu przygotowały panie Elżbieta Kula i Grażyna Buczkowska. Dziękujemy wszystkim, którzy użyczyli strojów, sprzętu gospodarstwa domowego i wystroju chałupy na przedstawienie. Kolejny występ spektaklu „Wdowa na wydaniu” 16 lutego w Hucisku. Zespół jest otwarty na każdą propozycję, będziemy występować wszędzie tam gdzie nas zaproszą i gdzie zbierze się grupka sympatyków teatru i dobrej zabawy.