Przedszkolaki z Dębna na zajęciach cukierniczych

11 grudnia w Ośrodku Kultury w Dębnie znów zapachniało Świętami, a to dlatego, że na zajęcia wypieku pierniczków przybyli przedszkolaki z Zespołu Szkół w Dębnie. Stoiska pracy i gotowe ciasto już czekały na naszych milusińskich. Naszą wspólną pracę rozpoczęliśmy od krótkiej pogadanki na temat składników potrzebnych do przygotowania ciasta, po czym zabraliśmy się do wałkowania i wykrawania foremkami przeróżnych kształtów: bałwanków, choinek czy gwiazdek, następnie ułożone na blachach pierniczki lądowały w piecu. Nad nimi pilnie czuwała pani Ela z KGW Dębno, której za to dziękujemy. Po ostygnięciu ciasteczek przyszedł  moment  dekorowania pierniczków, dzieci miały do dyspozycji  lukier, czekoladę i kolorowe posypki. W końcu nadeszła  kulminacyjna część warsztatów i oczywiście kosztowanie tych własnoręcznie przygotowanych arcydzieł z ciasta piernikowego – było słodko smacznie i wesoło. Bardzo dziękujemy pani Ewelinie Klin oraz całej kadrze przedszkolnej Zespołu Szkół w Dębnie  za pomoc i miłą współpracę.