Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotycznych w Hucisku

12 maja w Szkole Podstawowej w Hucisku we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Hucisku, odbył się Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotycznych. Przeglądowi przyświecały słowa wypowiedziane przez Św. Jana Pawła II podczas pielgrzymki do Polski w 1991r. „To jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna!”. Była to okazja do rozbudzania w młodym pokoleniu miłości do ziemi ojczystej jak również do rozwijania zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością. Na początku wszyscy wzorowo odśpiewali Hymn Polski. Następnie przygotowane utwory zaprezentowali soliści i grupy wokalne. Można było usłyszeć m. in. „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, „Płynie Wisła płynie”, „Hej na krakowskim rynku”, „Uwierz Polsko”, „Szara piechota”, „Maszerują strzelcy”, „Dziewczyna z granatem”, „Witaj majowa jutrzenko”, „Taki kraj”. Przegląd zakończyli uczniowie z kl. VIII i zaśpiewali „Rotę”.
Pani Dyrektor za występy oraz zaangażowanie, rozdała pamiątkowe dyplomy i odznaki „Małego Patrioty”. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu przeglądu.
Renata Juśko