Przegląd teatrzyków w Chałupkach Dębniańskich

W dniu 07.06 2022 r. w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich w ramach obchodów Dni Gminy Leżajsk odbyły się dwa spektakle bajek dla zaproszonych  dzieci ze Szkoły Podstawowej. Miejscowy teatrzyk ,,Bajkolandia” działający w OK w Chałupkach Dębniańskich wystąpił w pięknych barwnych strojach z bajką pt.  ,, Rzepka”. W ramach wzajemnej współpracy odwiedził  nas teatrzyk  ,,Niezapominajka” działający w OK w Piskorowicach, który  wystąpił z bajką pt. ,, Zła królewna i księżniczki”.
Wymienione bajkowe spektakle  z ogromnym zaciekawieniem a w niektórych momentach rozbawieniem oglądało około 100 dzieci w raz z wychowawcami i opiekunami. Występujący mali aktorzy otrzymali od uczestników  bardzo duże brawa a nawet było bisowanie. Po zakończonych występach teatralnych dla występujących przygotowany był słodki poczęstunek i skromne upominki. W ramach obchodów Dni Gminy Leżajsk można było też oglądać wystawę rękodzieła animatora kultury  pani Krystyny Wanat pt.  ,,Moje kwiaty z bibuły i krepiny”. Natomiast w dniu 08.06.22 r. nasz teatrzyk ,,Bajkolandia” został zaproszony  do OK  w Piskorowicach z występami dla tamtejszej szkolnej publiczności.