Przygotowania do Niedzieli Palmowej w Brzózie Królewskiej

Palma wielkanocna to symbol Zmartwychwstania Pańskiego. Witano nią Jezusa podczas wjazdu do Jerozolimy. Święcenie palm jest od wieków obrzędem w Kościele katolickim, który odbywa się w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc, czyli Niedzielę Palmową.

W Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej również trwały prace przy palmie wielkanocnej. W tym roku oprócz pań z miejscowego KGW palmy wykonywało równie chętnie i młodsze pokolenie, z czego bardzo się cieszymy. Palma musi być kolorowa jak wiosna. W palmie znajdują się nie tylko gałązki wierzby z rozwiniętymi kotkami. Można przystroić ją bukszpanem, gałązkami malin, porzeczek oraz iglaków, a także suszonymi kwiatami, kłosami, trawami, kwiatami z bibuły. Te ostatnie wymagają nie tylko dużej ilości kolorowej krepiny, ale i wielu dni pracy. Jesteśmy wdzięczni Pani Rozalii Woś za wielki trud włożony przy wykonywaniu kwiatów z krepiny. Jest to dla nas bezcenna pomoc. Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym przy robieniu dużej palmy, która będzie się ładnie prezentować podczas procesji w Niedzielę Palmową.