Przygotowania do Niedzieli Palmowej w Giedlarowej

Palma wielkanocna symbolizuje w tradycji Kościoła męczeństwo i triumf – zawiera więc w sobie całą treść świąt Wielkiej Nocy. Nie mogło zabraknąć jej również w giedlarowskiej świątyni, o co zadbało Koło Gospodyń Wiejskich z Giedlarowej. Członkinie Koła ochoczo włączyły się w przygotowanie pięknych kwiatów do tradycyjnej palmy wielkanocnej zdobiącej ołtarz miejscowego kościoła parafialnego.

Przez ponad 2 tygodnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Giedlarowej trwały warsztaty wielkanocne, w efekcie których KGW wykonało kilkaset kwiatów z bibuły i krepiny – to z nich powstała ponad 3-metrowa palma oraz kilkanaście mniejszych. Jak piękne i unikatowe to dzieła przedstawiają załączone zdjęcia. Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich z Giedlarowej za podtrzymanie tej pięknej tradycji.