Przygotowania do Niedzieli Palmowej w Rzuchowie i Piskorowicach

Ośrodek Kultury w Rzuchowie i Piskorowicach przez kilka dni dbał o zachowanie tradycji wielkanocnych, przygotowując na warsztatach piękne wiosenne kwiaty, przepełnione żywymi kolorami wiosny, które czekały na odpowiednią chwilę, by w ostatnim tygodniu przed Niedzielą Palmową wkomponować je w wielkanocne palmy, które są tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej w kościele katolickim. Miła atmosfera, przepełniona radością i życzliwością, towarzysząca tym spotkaniom sprzyjała twórczym pomysłom. Święta i zwyczaje z nimi związane towarzyszą nam od stuleci, to nasze piękne dziedzictwo kulturowe, które należy pielęgnować i chociażby w cząstce ocalić od zapomnienia. I właśnie takim celom służą wspólne spotkania, na które serdecznie zapraszamy.