Ptaki zimą – warsztaty w Wierzawicach

Zima to szczególnie trudny czas dla zwierząt dziko żyjących a zwłaszcza dla ptaków. 16.01.2019 w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyły się warsztaty dotyczące najważniejszych zasad dokarmiania ptaków zimą.

Uczestnikami warsztatów były dzieci i młodzież z Wierzawic. Poruszanymi tematami były: temat doboru karmy, którą dajemy zmarzniętym ptakom, że nie może być ona przypadkowa, by nie wyrządzić krzywdy zwierzętom oraz, że wybierając pożywienie dla ptaków nie wolno zapominać o wodzie.
Kolejnym tematem było poznanie rodzajów ptaków, jakie zimują w Polsce, a jakie odlatują do ciepłych krajów.
Podczas warsztatów uczestnicy wykonali prace plastyczne pt.” Ptaki zimą”
Te edukacyjne zajęcia były źródłem pogłębienia wiedzy o przyrodzie, rozwijania zdolności manualnych i miło spędzonego wspólnie czasu.