Realizacja zadania w ramach konkursu Natura od Kuchni

14 czerwca 2022 r. Koło Gospodyń Wiejskich w Brzózie Królewskiej przy współpracy z miejscowym Ośrodkiem Kultury i Zespołem Szkół zrealizowało działanie promocyjne zgłoszone do konkursu Natura od Kuchni ogłoszonego przez Lasy Państwowe. W tym miejscu Koło dziękuje pani Magdalenie Niemczyk za przygotowanie wniosku. ”Rozsmakuj się w leśnej gęstwinie – spotkanie edukacyjne dla dzieci i młodzieży z Brzózy Królewskiej” to tytuł zadania, które mogło być przeprowadzone właśnie dzięki wsparciu Lasów Państwowych. Celem działania była promocja prozdrowotnych walorów żywności pochodzenia leśnego oraz działalności Lasów Państwowych. Oprócz pogadanki o produktach pochodzenia leśnego i degustacji potraw z nich przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich, dzieci i młodzież miały okazję wybrać się do Ośrodka Hodowli Głuszca w Brzózie Królewskiej, gdzie pani Anna Bukowska Leśniczy Ośrodka Hodowli Głuszca wprowadziła uczestników w tajniki hodowli tego niezwykłego ptaka, a pan Stanisław Bukowski Leśniczy Nadleśnictwa Leżajsk, a zarazem myśliwy zapoznał dzieci z fauną i florą leśną. Po bardzo ciekawym spotkaniu edukacyjnym przyszła pora na konkurs ze zdobytej wiedzy o lesie. Na zakończenie na uczestników czekała kiełbaska z grilla ufundowana przez Koło Gospodyń Wiejskich. Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji tego wydarzenia Zespołowi Szkół w Brzózie Królewskiej z Dyrektorem panem Marianem Grabarzem na czele oraz paniom nauczycielkom Barbarze Lipińskiej i Danucie Pustelny. Dziękujemy również Leśniczemu Leśnictwa Brzóza Królewska panu Stanisławowi Bukowskiemu. Wielkie podziękowania składamy za wspaniałą prelekcję Leśniczemu Ośrodka Hodowli Głuszca pani Annie Bukowskiej oraz Podleśniczemu panu Pawłowi Doginaczowi za wszelką pomoc podczas wizyty w Ośrodku.