Rozpoczęcie Wakacji z Kulturą w Rzuchowie

Zajęcia wakacyjne w Rzuchowie ph. „Wakacje z kulturą” rozpoczęto spotkaniem ze strażakami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Policjantem Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. Tematem wizyty była pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas wakacji oraz realizacji głównego celu akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Panowie Strażacy oraz Pan Policjant bardzo chętnie przekazali wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa. W trakcie pogadanki dzieci zostały zapoznane z zagrożeniami jakie na nich czyhają w domu i w każdym miejscu. Przybliżyli dzieciom tajniki swojej pracy zawodowej. Zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego i policyjnego, a także poszczególne elementy stroju i ekwipunku strażaka. Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie samochodów i pokazanie ich od wewnątrz. Jednak największą niespodzianką dla uczestników spotkania było polewanie wody z węża strażackiego. Ileż to było radości i frajdy! Zafascynowane i zaciekawione dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły wiedzę dotyczącą zasad zachowania bezpieczeństwa oraz odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka i policjanta. Niektórzy już snuli marzenia, jak dzielnymi strażakami i policjantami będą w przyszłości. Takie spotkanie jest świetną okazją do bliższego poznania zawodów, które stoją na straży zapewnienia bezpieczeństwa. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.