Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w Piskorowicach

Kultura w przyszłości będzie współtworzona z robotami, biblioteki będą rosły na drzewach, a ośrodki Kultury będą miały koła i podjadą wszędzie tam, gdzie tylko są potrzebne. Tak właśnie Kulturę w Przyszłości wyobrażają sobie młodzi mieszkańcy Gminy Leżajsk! W dniu 11 Kwietnia 2024 odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Kultura w Przyszłości”, który został zorganizowany z okazji obchodów 60’lecia GOK Gminy Leżajsk. Jury w składzie Marka Krauza, dyrektora GOK, Magdaleny Niemczyk, z-cy dyrektora, Krzysztofa Pęcaka, Plastyka i Grafika GOK oraz Adriana Stodolaka, animatora Ośrodka Kultury w Piskorowicach oceniło 41 prac plastycznych nadesłanych z całej Gminy Leżajsk. Przyznano 3 miejsca I: dla Katarzyny Maruszek z Giedlarowej, Stanisława Grabarza z Brzózy Królewskiej oraz Emilii Tołpa z Chałupek Dębniańskich, 3 miejsca II: dla Ewy Brzuzan z Giedlarowej, Kornelii Krówki również z Giedlarowej oraz Izy Boroń z Chałupek Dębniańskich, a także 3 miejsca III: dla Leny Brzuzan z Giedlarowej, Bartosza Stawowego również z Giedlarowej i Nikoli Sarzyńskiej z Piskorowic. Nagrodami głównymi w konkursie były głośniki JBL Go3 oraz gadżety związane z Jubileuszem 60-lecia Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk. Wszyscy uczestnicy zostali również wyróżnieni dyplomami oraz upominkami. Dzisiejszą uroczystość uświetnił swoją obecnością wójt Gminy Leżajsk, Pan Krzysztof Sobejko, oraz Dyrektor GOK Pan Marek Krauz, który w przemowie podkreślił ważny dla naszego ośrodka jubileusz. Dzieci są przyszłością, wobec tego są przyszłością Kultury i w dniu dzisiejszym udowodniły, że nie tylko my dorośli możemy je inspirować do działań i rozwoju, ale możemy inspirować się nimi i ich kolorowymi pomysłami! Prace konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie, którą będzie można podziwiać w Ośrodku Kultury w Piskorowicach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i z niecierpliwością czekamy na Wasze kolejne dzieła!