Ruchoma szopka w Kościele Parafialnym w Gwizdowie

Od 2015 roku w Kościele Parafialnym w Gwizdowie w okresie Świąt Bożego Narodzenia można oglądać ruchomą szopkę. Jest to szopka,którą można uznać za drugą pod względem wielkości w okolicy, po słynnej szopce OO. Bernardynów w Leżajsku.

Pomysłodawcą i głównym konstruktorem jest Marcin Więcław, który wraz młodzieżą z Parafii społecznie wykonał wszystkie mechanizmy. Przy tworzeniu wykorzystano części ze starych radioodbiorników, które poruszają poszczególne elementy dekoracji.Podczas prac przy konstruowaniu budynków wykorzystano między innymi setki patyczków do lodów. W szopce można zobaczyć jak porusza się wiatrak,jedzie pociąg ,kłaniają się pasterze i zwierzęta oraz kołysze się żłobek. Postacie ruchomych pasterzy i zwierząt zostały wykonane w Ośrodku Kultury w Biedaczowie.