Seniorzy świętowali w Starym Mieście

W dniu 13 stycznia w Ośrodku Kultury w Starym Mieście odbył się Gminny Dzień Seniora. Jest to dzień, który ma ogromne znaczenie dla mieszkańców gdyż jest okazją do celebrowania i doceniania starszych osób w społeczeństwie oraz do integracji i wspólnego spędzenia czasu. Jest to dzień mający na celu podkreślanie wkładu seniorów w życie społeczne. Organizacja tego wydarzenia była owocem współpracy Gminy Leżajsk oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Nieocenioną pomoc w przygotowaniu tej uroczystości przyniosło Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Mieście oraz lokalna OSP, którym z całego serca dziękujemy.

Wszystkich przybyłych gości powitała na scenie Wicedyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk, Pani Magdalena Niemczyk. Uroczystość rozpoczął wspaniały występ zespołu „Jagoda” ze Starego Miasta, któremu akompaniował Pan Paweł Krukowski.

Gminny Dzień Seniora był wspaniałą okazją, aby uhonorować pary małżeńskie za ich Długoletnie Pożycie. W tym roku swoje jubileusze obchodziło aż 15 par.

Gratulujemy Jubilatom tego wyróżnienia i życzymy wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku. Życzymy radości z każdego dnia i wszelkiej pomyślności na kolejne lata.

Z okazji tak pięknego święta dla wszystkich Seniorów organizatorzy przygotowali muzyczną niespodziankę: na scenie wystąpił Zespół „Kordian” który swoim występem oczarował przybyłych gości. Tego wieczoru nie zabrakło również występów lokalnych artystów. Na scenie wystąpili seniorzy z Dziennego Domu Pobytu Senior+ z Przychojca, Klub Seniora z Brzózy Królewskiej,  zespół „Tramelka” pod przewodnictwem Pani Czesławy Kostek, zespół „Słowiczki”, uczniowie ze Szkoły Podstawowej ze Starego Miasta przygotowani przez Dyrektora Pana Mateusza Pęcaka.

Fot. MotyleOko