Warsztaty kulinarne to świetny sposób na integrację grupy. Wspólne działania w przygotowaniu posiłku, wspólne jedzenie tych potraw jest świetną okazją do zacieśniania więzi wśród uczestników zajęć. Z inicjatywy Ośrodka Kultury w Hucisku 03.04.2023 odbyły się warsztaty kulinarne „Słodkie ciasteczka jajeczka”. Wspólnie z grupą dzieci i młodzieży rozpoczęliśmy naszą kulinarną przygodę, gdyż warsztaty kulinarne staną się zajęciami cyklicznymi. Z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych tematem naszych warsztatów było robienie świątecznych ciasteczek, kształtem przypominających jajka. Przed przystąpieniem do pracy uczestnicy dowiedzieli się o przestrzeganiu higieny, z jakich składników zrobione będą ciastka. Z ogromnym zapałem  dzieci uczyły się  wyrabiania ciasta, wycinały  ciasteczka.  Podczas pieczenia ciastek grupa kolorowa kolorowanki relaksacyjne o tematyce wielkanocnej.  Po upieczeniu ciastka zostały odpowiednio poskładane i posypane cukrem pudrem. Ciasteczka jajeczka okazały się  niezwykle smakowite. Pozostały po nich jedynie okruszki.