Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Sołectwo Maleniska na Dożynkach Gminnych

Sołectwo Maleniska na Dożynkach Gminnych

Święto Plonów, jak popularnie mówi się na Dożynki Gminne w tym roku odbyły się 18 sierpnia w Przychojcu.Jak nakazuje tradycja – rozpoczęły się one objazdem delegacji wieńcowych przez miejscowość.

Kulminacyjny moment miał ciąg dalszy na stadionie LKS ” Jodła ” – polowa Msza Święta w intencji dziękczynnej za zebrane plony oraz pomyślność dla rolników za ich ciężką pracę. Po zakończonej liturgii słowa Irena Zagaja i Rafał Słotwiński – Starostowie Dożynek dokonali symbolicznego przekazania chleba Krzysztofowi Sobejko – Wójtowi Gminy Leżajsk. Kolejnym punktem Dożynek były prezentacje wieńców przez poszczególne Sołectwa Gminy Leżajsk. Swój wieniec -wykonany przez członków KGW – zaprezentowało również Sołectwo Maleniska , zaś Zespół ” Malina ” zaprezentował przygotowany specjalnie na tę okoliczność repertuar dożynkowo – muzyczny.
Dziękujemy organizatorom Gminnych Dożynek za wspaniałe przyjęcie, cudowną atmosferę oraz gratulujemy mieszkańcom i organizatorom – z Sołtysem Adamem Chudym na czele – tak pięknego i profesjonalnie przygotowanego Święta Plonów.