Spektakl „Mój Chrystus połamany” w Wierzawicach

Wielki post to wyjątkowy czas, kiedy uważniej niż zwykle przyglądamy się naszym relacjom z ludźmi i z Panem Bogiem. O tym, jak wiele w naszym życiu trzeba zmienić i jak poplątane są nasze drogi życia mogliśmy się przekonać oglądając w niedzielę 12 marca spektakl „Mój Chrystus połamany”. Został on zaprezentowany wierzawickiej publiczności przez zespół Teatralny działający przy Ośrodku Kultury w Wierzawicach. Spektakl ten to wzruszająca opowieść o tym, jaki jest Jezus, jak kocha człowieka i jak się uniża, aby pomóc tym, którzy Go potrzebują. W spektaklu siostra zakonna jest jedynie pośrednikiem w rozmowie z Chrystusem, tak naprawdę Jezus prowadzi dialog z widzami. To opowieść o poszukiwaniu dobra, prawdy oraz prawdziwej miłości. Wśród licznie zgromadzonej widowni nie zabrakło Rodzin i znajomych artystów, gościliśmy również Panią Teresę Tołpa Radną Gminy Leżajsk, Sołtysa Wierzawic pana Mieczysława Gorzelnika, Dyrektora GOK Gminy Leżajsk Pana Marka Krauza. Wśród publiczności było również liczne grono Koła Gospodyń Wiejskich współorganizatorów imprezy. Do zespołu należy pięć osób z Koła Gospodyń Wiejskich z przewodniczącą panią Józefą Piziak w roli głównej /siostry zakonnej/. Teatr z Wierzawic skupia osoby posiadające talent aktorski i bardzo dużo chęci do działania oraz miłość do żywego słowa i poprawnej polszczyzny. W spektaklu wystąpili: Józefa Piziak, Dawid Dziob, Irena Walania, Maria Podgórczyk, Zofia Popowicz Maria Łaszczowska, Tadeusz Walania, Katarzyna Czop, Krystyna Tołpa, Anna Podgórczyk, Oliwia Rydzik , Adam Wołczko, Ania Daź, Julia Tołpa, Aleksandra Helit – skrzypce Realizacja: Danuta Danak – opiekun zespołu teatralnego Marek Krauz – oświetlenie Stanisław Osip- nagłośnienie Elżbieta Kula- inspicjent sceny i pomoc w organizacji Krzysztof Pęcak – scenografia, zdjęcia. Organizatorzy: GOK Gminy Leżajsk, OK w Wierzawicach dziękuje Kołu Gospodyń Wiejskich w Wierzawicach za przygotowanie poczęstunku dla artystów, pani Renatce Czerwonka, pani Annie Kupras, pani Irenie Walania oraz panu Henrykowi Czerwonka. Po skończonym spektaklu Dyrektor GOK Gminy p. Marek Krauz wręczył aktorom pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy publiczności za bardzo ciepłe przyjęcie i duże brawa dla występujących artystów.