Spektakl Teatru im. W. Siemaszkowej z Rzeszowa w GOK w Giedlarowej

W ramach Jesiennych Spotkań z Teatrem w GOK w Giedlarowej gościliśmy aktorów i realizatorów z Teatru im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa z muzycznym spektaklem o kanadyjskim poecie, pisarzu i piosenkarzu Leonardzie Cohenie. Zmarły w 2016 roku twórca takich nieśmiertelnych przebojów, jak SuzanneSo long, Marianne czy Hallelujah, przez całe, trwające 82 lata życie, nieustannie poszukiwał – inspiracji do tworzenia, sensu egzystencji, swojego miejsca na ziemi. Jego muzami były kobiety… Te, z którymi wchodził w dłuższe relacje, i te spotykane na co dzień. O tym właśnie jest ten spektakl. O miłości i fascynacji kobiecością. Ale nie tylko… Twórczość Leonarda Cohena i jego spojrzenie na świat pełne są rozważań o miejscu człowieka we współczesnym świecie.
Scenariusz powstał na podstawie prozy, wierszy i piosenek Leonarda Cohena w tłumaczeniu Macieja Karpińskiego i Macieja Zembatego oraz fragmentów książki Różne Postawy Iry Nadel w tłumaczeniu Wojciecha Fladzińskiego. Obejrzeliśmy spektakl „Tańcz mnie. Cohen” według scenariusza i w reżyserii Sławomira Gaudyna. Aranżacja przestrzeni – Katarzyna Tanasiewicz – Trzyna, kierownictwo muzyczne Mikołaj Babula.