Spotkanie ph.”17 WRZEŚNIA 1939 – PAMIĘTAMY!” w Dębnie

W dniu 17 września 2020 r. Ośrodek Kultury w Dębnie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno zorganizowało spotkanie ph.”17 WRZEŚNIA 1939 – PAMIĘTAMY!”. Podczas spotkania Pan Antoni Charko opowiedział o historii oraz inspiracji trwałego uwiecznienia miejscowości, z których przesiedleńcy przybyli do Dębna w latach 1944-45.

Pani Joanna Figiela oraz Pan Kazimierz Krawiec opowiedzieli o ciekawym projekcie, podczas którego kilka lat temu, młodzież z Zespołu Szkół w Dębnie, zbierała i nagrywała wspomnienia osób, które przybyły do Dębna z Kresów Wschodnich. Wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych w wykonaniu solistek ze STUDIA PIOSENKI działającego przy Ośrodku Kultury. Na zakończenie swoimi wspomnieniami podzieliła się z nami Pani Zofia Młynarska, podczas opowieści niejednej osobie łza zakręciła się w oku, a wzruszenie ściskało gardła.