Spotkanie z policjantami w Brzózie Królewskiej

13 września 2022 r. w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej odbyło się spotkanie policjantów z Komendy Powiatowej w Leżajsku z seniorami, które nosiło tytuł „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności”. Głównym organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Brzóza Królewska. Funkcjonariusz mł. asp. Miłosz Krzywonos podczas prelekcji ostrzegał osoby starsze przed oszustami działającymi metodą na „wnuczka”, czy na „policjanta”. Omówił sposoby i techniki używane przez przestępców, aby oszukać osoby starsze i samotne. Policjant podkreślił, że oszuści cały czas zmieniają swoje metody , którymi próbują zmanipulować seniorów. Wymyślają przeróżne podstępne sytuacje, aby ich okraść z oszczędności całego życia. Wobec takich zagrożeń ważna jest wiedza na ten temat, więc takie spotkania są bardzo potrzebne!
Podziękowania kierujemy:
asp. Miłosz Krzywonos