Spotkanie Zespołów Tanecznych w Brzózie Królewskiej

W niedzielę 3 lutego 2019 r. po raz kolejny wszystkie grupy taneczne działające przy Zespole Szkół i Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej zaprezentowały swoje umiejętności. Na scenie wystąpiło prawie 200 tancerzy, w różnych grupach wiekowych oraz w rozmaitych stylach tanecznych przygotowanych przez choreografów panią Jolantę Ciryt, panią Justynę Niźnik oraz pana Andrzeja Ciryta.

Imprezę uświetniło przybycie gości: Ks. Proboszcza Edwarda Kołodzieja, Wójta Gminy Leżajsk pana Krzysztofa Sobejko wraz z wiceprzewodniczącym Rady panem Dominikiem Rup oraz radnymi panem Stanisławem Zygmuntem, panem Piotrem Turczynem, panem Zdzisławem Szczęchem. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Dyrektor GOPS pani Ewa Kania oraz Dyrektor GOK pan Marek Krauz. Nie zabrakło też pani Magdaleny Niemczyk prezes LGD Stowarzyszenie „Region Sanu i Trzebośnicy”, pana Edwarda Lorysia Sędziego Sądu Apelacyjnego, choreografa pana Tomasza Rożka oraz przedstawicieli miejscowych organizacji społecznych.Podczas II Przeglądu Zespołów Tanecznych świętował Zespół Tańca Ludowego Zagrodzianie, który obchodził 5 lat istnienia pod tą nazwą. W tym dniu Zagrodzianie zaprezentowali się w nowych strojach rzeszowskich zakupionych ze środków projektowych, o które starało się Stowarzyszenie Zrzeszenie Pasjonatów Kultury Gminy Leżajsk z Prezesem panem Markiem Krauzem na czele. Niespodzianką dla wszystkich był występ starszej grupy młodzieży, która była zalążkiem zespołu Zagrodzianie. Zwieńczeniem koncertu było wręczenie przez Dyrektora Zespołu Szkół pana Mariana Grabarza pamiątkowych statuetek dla uczestników, sponsorów i sympatyków zespołów tanecznych, którzy poprzez swoje zaangażowanie w rozwój kultury wspierają te grupy. Wielki „Oskar” należy się również panu Marianowi Grabarzowi, który włożył dużo trudu w organizację koncertu, a na co dzień wspiera działalność taneczną zespołów. Na zakończenie na wszystkich uczestników czekał jubileuszowy tort ufundowany przez Ośrodek Kultury.