Staropolskie zwyczaje sołectwa Gwizdów-Biedaczów

W poniedziałek wielkanocny 18.04.2022 r. z inicjatywy Ośrodka Kultury w Biedaczowie odtworzony został staropolski obyczaj związany z objazdem konno wsi i święceniem jej przez kapłana. Oczywiście wszystko to nie mogłoby się odbyć bez osoby naszego Księdza Proboszcza Kazimierza Rojka oraz OSP w Biedaczowie. Paradę prowadzili strażacy czuwając nad bezpieczeństwem – za nimi jechało trzech jeźdźców na koniach, a potem bryczka, w której jechał Sołtys trzymający krzyż oraz Ks. Proboszcz święcąc mieszkańców, którzy wyszli licznie przed swoje posesje, aby wziąć udział w tym staropolskim obrzędzie. Ta wspaniała parada nie mogła się również obejść bez koni, i ich właścicieli, którym serdecznie dziękujemy za to, że dzięki nim mogliśmy odtworzyć ten zapomniany obyczaj.