Sukces Zespołu Zagrodzianie z Brzózy Królewskiej

Taniec ludowy posiada wielowiekową tradycję. Towarzyszył on ludziom nieomal od zawsze. Był on ważnym elementem rytuałów, zwyczajów, pomagał umacniać więzi społeczne. Taniec ludowy jest wciąż obecny w kulturze Brzózy Królewskiej dzięki młodzieżowemu zespołowi Zagrodzianie działającego pod patronatem miejscowego Zespołu Szkół i Ośrodka Kultury.

Młodzi tancerze oprócz występów podczas różnych uroczystości biorą udział w konkursach i przeglądach. W dniu 29 marca 2019 r. grupa zaprezentowała się podczas Międzywojewódzkiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego „Garniec” w Łańcucie. Za swój występ zespół Zagrodzienie otrzymał III miejsce. Gratulujemy młodym artystom oraz choreografowi zespołu pani Jolancie Ciryt i życzymy dalszych sukcesów na tym polu.