Świątecznie i folkowo w Hucisku!

Jak co roku, tak i 28.07.2019 roku stadion sportowy w Hucisku zapełnił się entuzjastami muzyki folklorystycznej, jak również gier i zabaw dla dzieci i dorosłych. Jest to sztandarowa impreza wsi, która skupia publiczność i sympatyków kultury ludowej- można się delektować nie tylko kulturą ludową muzyką, ale i swojskimi wyrobami kulinarnymi.

Święto Wsi Hucisko organizowane jest przez Koło Gospodyń Wiejskich w Hucisku, Wójta Gminy Leżajsk Pana Krzysztofa Sobejko, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk, Sołtysa wsi Pana Adama Stępnia, Radnego wsi Pana Wojciecha Lorysia i OSP w Hucisku. Na scenie zaprezentowały się takie zespoły jak: „Wierzawianie” z Wierzawic, „Kalina” z Przychojca, „ Złoty Potok” z Jelnej oraz solista Karol Jagiełło. Zespoły sięgały do tekstów i melodii piosenek ludowych oraz kabaretu, stwarzając miłą i wesołą, pełną pozytywnej energii atmosferę. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Poseł Jerzy Paul oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pan Marek Krauz. Podczas uroczystości OSP z Huciska zaprezentowało swój wóz bojowy, co było ogromną atrakcją dla dzieci. Imprezę w bardzo profesjonalny sposób prowadziła Pani Magdalena Niemczyk, Prezes Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Regionu Sanu i Trzebośnicy”, która zarazem wraz z Radnym Huciska Wojciechem Lorysiem była sponsorem Kina Sferycznego dla dzieci. Nieocenioną postacią, o której należy wspomnieć jest Pan Sołtys Adam Stępień, który bardzo mocno zaangażował się w pomoc przy organizacji „Święta Wsi Hucisko”, jak również ufundował lody dla wszystkich dzieci uczestniczących w imprezie. Wielkie uznanie należy się też moim koleżankom z Koła Gospodyń Wiejskich w Hucisku za pracę i poświęcenie, by święto naszej miejscowości było uroczyste, pełne dobrego jadła, życzliwości i radości. Wraz z Cukiernią „Jagoda” pana Andrzeja Tomaki ufundowaliśmy dla wszystkich uczestników spotkania słodki poczęstunek w postaci ciastek i cukierków. Wspaniałym sponsorem, jak co roku, okazał się Pan Sławomir Lech, właściciel firmy ”Meble Lech”, bez którego święto wsi byłoby dużo, dużo skromniejsze. Naszymi sponsorami byli również: Wójt Gminy Leżajsk Pan Krzysztof Sobejko, Hortino Leżajsk, GS Samopomoc Chłopska, Stare Miasto Park, Hurtownia owocowo- warzywna LOBO z Leżajska. Za każdą pomoc w zorganizowaniu święta wsi Koło Gospodyń Wiejskich w Hucisku z serca dziękuje.

Każde Święto Wsi Hucisko jest inne, wnosi coś nowego. Największą radością dla mnie, jak i mojego koła są uśmiechnięte buzie dzieci, słowa, że do nas się wraca z wielką radością, że bardzo się czeka na tę uroczystość. Takie słowa i gesty budują i motywują do dalszego działania. Wszystkim uczestnikom imprezy dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

Grażyna Buczkowska