Świąteczny koncert Kolęd i Pastorałek

Bezpieczeństwo:

Szyfrowanie TLS

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszystką wiedzę, i wszelką (możliwą) wiarę, tak iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje, (nie jest) jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie. Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: z nich zaś największa jest miłość. I oto dziś narodziła się Miłość. Dla jednych rodzi się każdego dnia na nowo, dla innych raz do roku. Są też tacy, którzy dawno tej Miłości nie spotkali. Przychodzi jako dziecko, w pragnieniu pocieszenia cię i dania ci siły, aby podnieść cię i opatrzyć twoje rany. Przynosi światło, aby rozproszyć twoje ciemności i wszystkie wątpliwości. Przychodzi z mocą, aby ponieść ciebie i wszystkie twoje brzemiona; z łaską, aby dotknąć twojego serca i przemienić życie; z pokojem, by ukoić twoją duszę. Przychodzi dziś z kolędą – z Zespołem Sami Swoi, Kołem Gospodyń Wiejskich w Hucisku, scholą z Huciska, dziećmi z miejscowego Ośrodka Kultury i Zespołem Pieśni i Tańca Wolany. To od Ciebie zależy gdzie usiądzie – czy przed zamkniętymi drzwiami twego serca? Czy może zaprosisz tę Miłość do dużego pokoju? Ciepłej i pachnącej kuchni pełnej wielu może miłych, a może i trudnych wspomnień? A może została posłana, by zapełnić tę niewyobrażalną pustkę po kimś kogo już ma? Jest tu – nowonarodzona, specjalnie dla Ciebie. Tak – właśnie dla Ciebie. Czy wśród nocnej ciszy przyjmiesz tę Miłość do siebie?
Tymi słowami rozpoczęła niezwykle wzruszający Koncert Kolęd i Pastorałek „Jezusa narodzonego wszyscy witajmy” W-ce Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk Pani Magdalena Niemczyk – niezwykle profesjonalny konferansjer wydarzenia. Koncert odbył się 29 grudnia 2023 w Kościele Filialnym w Hucisku. Organizatorami koncertu byli: Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk wraz z Dyrektorem Panem Markiem Krauzem, Ośrodek Kultury w Hucisku, ojciec Tobiasz- duszpasterz Kościoła w Hucisku. Nagłośnieniem koncertu zajął się Pan Stanisław Osip, pracownik Ośrodka Kultury w Giedlarowej. Wśród mieszkańców Huciska i okolic na koncercie gościliśmy Wójta Gminy Leżajsk Pana Krzysztofa Sobejko, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pana Marka Krauza, W-ce Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Panią Magdalenę Niemczyk, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Hucisku Panią Elżbietę Żak, Radnego Rady Gminy Pana Wojciecha Lorysia.
Podczas wydarzenia zaprezentowali się: Koło Gospodyń Wiejskich z Huciska, Zespół muzyczny „ Sami Swoi” z Huciska pod kierownictwem Pana Krzysztofa Łoina, Zespół Pieśni i Tańca „ Wolany” z Woli Zarczyckiej, którego Kierownikiem jest Stanisław Florek, schola działająca przy Kościele w Hucisku, która przygotował O. Tobiasz – gospodarz Kościoła w Hucisku, grupa dzieci działająca przy Ośrodku Kultury w Hucisku, która przygotowała Grażyna Buczkowska – animator kultury w Ośrodku kultury w Hucisku.
Pośród znanych kolęd usłyszeć można było piękne, nastrojowe i brawurowo wykonane pastorałki. Podczas koncertu towarzyszył niezwykły nastrój, który na długo pozostanie w pamięci widzów. To wyjątkowe wydarzenie, była to nie tylko okazja do wysłuchania pięknych kolęd – skarbów polskiej kultury, ale również możliwość wspólnego kolędowania, celebrowania świątecznego czasu.
Ośrodek Kultury w Hucisku składa ogromne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, za obecność, pomoc w zorganizowaniu koncertu, wspólny piękny śpiew kolęd, za stworzenie radosnego, świątecznego klimatu.