Światowy Dzień Pszczół- zajęcia plastyczne

Od kilku lat 20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych z inicjatywy Słowenii, która w ten sposób  chciała podkreślić znaczenie pszczół dla środowiska,  rolnictwa i człowieka. Z tej okazji Ośrodek Kultury w Hucisku zorganizował zajęcia, podczas których rozmawialiśmy o znaczeniu pszczół dla przyrody,  gdzie mieszkają, jak należy pomagać im i je chronić, skąd mamy miód. A przecież miód to wspaniały produkt wytwarzany przez pszczoły, który posiada nie tylko walory smakowe, ale też zdrowotne. Wykonaliśmy ule z butelek plastikowych, ozdabiając je pszczołami z papieru. Oglądaliśmy książki o pszczołach. Na zakończenie zajęć na dzieci czekała słodka niespodzianka w postaci degustacji miodu na wafelku.