Światowy Dzień Ziemi w Biedaczowie

25.04.2023 r. Ośrodek Kultury wraz z Biblioteką Publiczną w Biedaczowie zorganizował dla dzieci z oddziału przedszkolnego SP w Biedaczowie, spotkanie z okazji Światowego Dnia Ziemi. Dzieci miały przygotowane bardzo ciekawe zajęcia. Było czytane opowiadania o sprzątaniu świata, zgadywanki i piosenki ekologiczne. Dzieci bawiły się w sprzątanie Ziemi i uczyły się segregować odpady do poszczególnych pojemników. Ubierały Ziemię w kwiaty, rośliny i motyle ucząc się w ten sposób działań sprzyjających jej ochronie. Wykonały również wspólnie prace plastyczną – a była to kula ziemska z kontynentami. Na zakończenie spotkania dzieci wyszły na plac zabaw za Domem Kultury i posadziły wspólnie „drzewo tlenowe”, które odpowiednio opisane i zabezpieczone będzie rosło na placu będąc atrakcją dla mieszkańców.