Święto Konstytucji w Chałupkach Dębniańskich

NIEPODLEGŁOŚĆ – To brąz na cokołach, polski dom, polski las, polska szkoła, polska władza i polski kościół.
– kochać, śmiać się i pewnie trwać w wolnym kraju wśród wolnych ludzi.

W dniu 02.05.2018 r. w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich zorganizowany został koncert pieśni patriotycznych związany z obchodami 100 lecia Niepodległej Ojczyzny. W koncercie brał udział zespół śpiewaczy „Chałupczanie” i młodzieżowy zespół gitarowy – „Canta Rhei”. Po w/w koncercie członkowie zespołu śpiewaczego oraz delegacja Koła Gospodyń Wiejskich udała się na plac przy kaplicy starego kościoła gdzie jest postawiony obelisk z widniejącym napisem: „W hołdzie tym co tutaj żyli, pracowali, trudzili się przy budowie tego kościoła oraz walczyli i polegli za Wolną i Niepodległa Polskę by wraz z udziałem księdza proboszcza zmówić wspólnie modlitwę, złożyć wiązankę symbolicznych kwiatów i zapalić znicze.