Święto Kwitnącej Lipy w Przychojcu

Tegoroczne ,,Święto Kwitnącej Lipy ” w Przychojcu przypadło w pierwszą niedzielę lipca. W cieniu licznie rozstawionych parasoli i namiotów oraz zapewnionych przez Organizatorów atrakcji, uczestnicy mogli miło spędzić czas oglądając przygotowany program artystyczny. Wspólne świętowanie otworzyli Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko, Przewodniczący Rady Gminy Leżajsk pan Łukasz Fleszar wraz z sołtysem wsi panem Adamem Chudym. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także Ksiądz Proboszcz Adam Cebula, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Leżajskiego pani Magdalena Niemczyk, Kierownik Domu Dziennego Pobytu Senior+ w Przychojcu pani Beata Materna. Gościnnie przybyła również delegacja KGW „Rzuchowianka” z Rzuchowa.
Przed publicznością wystąpiły zaproszone zespoły: ,,Kalina ” z Przychojca, ,,Jagoda” ze Starego Miasta, Kapela „Sarzynioki” z Sarzyny, Grupa wokalno-kabaretowa „Siódemka”, Koło Gospodyń Wiejskich z Sarzyny, a także z tańcami i programem kabaretowym uczestnicy Domu Dziennego Pobytu ,,Senior+” z Przychojca. Nie obyło się również bez konkursów z nagrodami. Zakończeniem imprezy była zabawa taneczna na wolnym powietrzu przy zespole ,,Amigo”. Wszyscy zaproszeni goście i nie tylko zostali wspaniale ugoszczeni przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Przychojcu; ogromnego wsparcia użyczyli także Pracownicy GOK Gminy Leżajsk i Druhowie OSP Przychojec. Słowa podziękowania kierujemy także do sponsorów: KGW Przychojec, Gminy Leżajsk, Powiatu Leżajskiego, Sklepu Swojak Sylwia Mazurek, Sołtysa Przychojca, Słonecznej Californii z Kuryłówki, Hurtowni elektrycznej Matel, Nowakowski Malowanie dachów, Akademii sportu Adrenalina Nowa Sarzyna, Lider Witkowski Bogdan Serwis Klimatyzacji, Firmy Aleco Sp. z o.o., Gospodarstwa Rolnego Państwa Haliny i Stanisława Jagiełłów, Państwa Cybulak. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za miłą i serdeczną atmosferę!