Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Święto Kwitnącej Lipy w Przychojcu

W dniu 08.07. 2018r. w miejscowości Przychojec odbyła się kolejna plenerowa impreza cykliczna pod hasłem ,, Święto Kwitnącej Lipy, na którą zaprosili jak również swą obecnością mieszkańców zaszczycili Wójt Gminy Leżajsk, GOK Gminy Leżajsk i Organizacje społeczne wsi Przychojec. Dla licznie przybyłej publiczności przygotowanych było wiele atrakcji. Między innymi z własnym rozrywkowym programem wystąpił zaproszony kabaret ,,Taka Potrzeba” z miejscowości Łapiguz w Gminie Zamość. W programie wokalnym wystąpił zespół śpiewaczy „Piganeczki” z miejscowości Pigany w Gminie Sieniawa oraz miejscowy zespół śpiewaczy
„Kalina ” z Przychojca. Pięknym barytonem dwa utwory zaśpiewał solista Karol Jagiełło z Jelnej,w jego wykonaniu również przygotowana była śmieszna scenka kabaretowa. Dla dzieci i dorosłych zorganizowanych było tez kilka konkursów z nagrodami.
Wszyscy uczestnicy imprezy mieli szansę uczestniczyć w przygotowanej loterii fantowej, w której główną nagrodą był rower damski ufundowany przez w wójta gminy Leżajsk pana Krzysztofa Sobejko, który drogą losowania przy komisji przypadł szczęśliwym trafem jednej z członkiń K GW. Możemy śmiało powiedzieć, że impreza była przednia z bardzo dużym wkładem pracy zaangażowanych członkiń z Koła Gospodyń Wiejskich i organizacji społecznych. Powyższa impreza zakończona była zabawą taneczną pod rozgwieżdżonym niebem.