Święto Pieczonego Ziemniaka w Brzózie Królewskiej

W dniu 21 sierpnia 2022 r. w Brzózie Królewskiej odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Organizatorem tego cyklicznego święta było KGW z Brzózy Królewskiej, przy współpracy Wójta Gminy Leżajsk i GOK Gminy Leżajsk. Natomiast Partnerami w organizacji byli: Powiat Leżajski, Sołtys Brzózy Królewskiej i Ochotnicza Straż Pożarna w Brzózie Królewskiej. Na imprezę licznie przybyli nie tylko mieszkańcy Brzózy, dopisali też zaproszeni goście oraz przedstawiciele miejscowych organizacji. W tym dniu oprócz występów artystycznych i degustacji potraw już po raz siódmy zorganizowany został Turniej KGW, w którym oprócz gospodarzy udział wzięły Koła Gospodyń Wiejskich z Chałupek Dębniańskich, z Dębna oraz KGW Dobryniów z województwa lubelskiego z Gminy Łopiennik Górny. Swoje przysmaki kulinarne zaprezentowało też koło z Giedlarowej i Soniny. Nie zabrakło stoiska KRUS i Policji, gdzie można było nie tylko uzyskać informacje na wybrane tematy, ale również wziąć udział w konkursach. Wśród uczestników „Święta Pieczonego Ziemniaka” rozlosowane zostały nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Leżajsk pana Krzysztofa Sobejko i firmę MAAWSPORT. Święto Pieczonego Ziemniaka rozpoczęły swoim występem dziecięce grupy taneczne przygotowane przez panią Bożenę Szczęch i panią Justynę Niżnik. Nie zabrakło również układów tanecznych w wykonaniu Mażoretek, Młodzieżowego Zespołu Tańca Ludowego Zagrodzianie oraz Zespołu Pieśni i Tańca Zagrodzianie działających przy miejscowej szkole pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury. Swój program przedstawił zespół Brzozoki i działająca przy nim grupa kabaretowa „Wrzuć na luz”. Dla dzieci nie zabrakło słodyczy, na wszystkich uczestników czekała wojskowa grochówka oraz ziemniaki upieczone w ognisku. Na zakończenie odbył się festyn przy zespole Medium.
Dziękujemy za nieocenioną pomoc w organizacji tego święta Sołtysowi Brzózy Królewskiej panu Stanisławowi Zygmunt, Dyrektorowi wraz z pracownikami GOK, druhom z OSP , kierownictwu i pracownikom CIS oraz Spółdzielni Gminova. Dziękujemy za zaangażowanie zespołowi Zagrodzianie 18+. Dziękujemy osobom prywatnym, które wsparły przygotowania. Dziękujemy p. Magdalenie Niemczyk za prowadzenie na scenie. Dziękujemy również wszystkim sponsorom za ogromne wsparcie imprezy, a byli to:
  1. Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko

2. Gminny Ośrodek Kultury

3. Stare Miasto Park Sp. z o. o.

4. Stanisław Zygmunt Radny i Sołtys wsi Brzóza Królewska

5. Radny Brzózy Królewskiej Dominik Rup,

6. Radny Powiatowy  Marian Grabarz

6. Kazimiera i Józef Koczajowscy Sklep Spożywczo – Przemysłowy