Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Święto Pieczonego Ziemniaka

Święto Pieczonego Ziemniaka
W dniu 29 sierpnia 2021 r. w Brzózie Królewskiej odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Organizatorem tego cyklicznego święta było KGW z Brzózy Królewskiej, przy współpracy Wójta Gminy Leżajsk i GOK Gminy Leżajsk. Natomiast Partnerami w organizacji byli: Powiat Leżajski, wojewódzki Dom Kultury, Sołtys Brzózy Królewskiej, Ochotnicza Straż Pożarna w Brzózie Królewskiej.
W tym roku ze względu na deszczową pogodę impreza ta odbyła się na sali widowiskowej Ośrodka Kultury. Pomimo niesprzyjającej aury na imprezę licznie przybyli nie tylko mieszkańcy Brzózy, dopisali też zaproszeni goście oraz przedstawiciele miejscowych organizacji. Swoją obecnością zaszczyciła nas delegacja z USA. W tym dniu oprócz występów artystycznych i degustacji potraw już po raz szósty zorganizowany został Turniej KGW, w którym udział wzięły Koła Gospodyń Wiejskich z Chałupek Dębniańskich, z Wierzawic , przybyła też grupa z terenu Miasta i Gminy Sokołów Młp – KGW z Wólki Niedźwiedzkiej oraz z województwa lubelskiego z Gminy Łopiennik Górny – KGW Olszanka i z Gminy Stary Zamość – KGW Chomęciska. Podczas turnieju jury oceniało prezentację stołów, potraw z kartofli, występy z pokazem mody i tańca i piosenki aktorskiej. Niestety ze względów lokalowych nie mogły odbyć się inne konkurencje, które miały mieć miejsce w plenerze. Niespodziankę dla dzieci przygotował przybyły na Święto Pieczonego Ziemniaka Rzecznik Praw Dziecka pan Mikołaj Pawlak. Wśród uczestników „Święta Pieczonego Ziemniaka” rozlosowane zostały nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Leżajsk pana Krzysztofa Sobejko. Święto Pieczonego Ziemniaka rozpoczęła swoim występem dziecięca grupa taneczna przygotowana przez panią Bożenę Szczęch. Nie zabrakło również układów tanecznych w wykonaniu Młodzieżowego Zespołu Tańca Ludowego Zagrodzianie oraz Zespołu Pieśni i Tańca Zagrodzianie działających przy miejscowej szkole pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury. Kolejnym punktem programu był występ wokalny pani Iwony Lis oraz taneczny pana Łukasza Weremińskiego. Swój program kabaretowy przedstawiła grupa „Wrzuć na luz”, którą tworzą członkowie zespołu Brzozoki. Na zakończenie programu artystycznego wystąpił Teatr Muzyczny Broadway z Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej, który zaprezentował spektakl „Skrzypek na dachu”. Całości towarzyszyła muzyka i śpiew zespołu „Garaż Band”, za co serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy za nieocenioną pomoc w organizacji tego święta Sołtysowi Brzózy Królewskiej panu Stanisławowi Zygmunt, pracownikom GOK, druhom z OSP , kierownictwu i pracownikom CIS oraz Spółdzielni Socjalnej „Pod Brzozą”. Dziękujemy osobom prywatnym, które wsparły przygotowania: p. Eleonorze Król, p. Eugenii Szczęch. Dziękujemy p. Magdalenie Niemczyk za prowadzenie na scenie. Dziękujemy również wszystkim sponsorom za ogromne wsparcie imprezy, a byli to:
1. Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko
2. Gminny Ośrodek Kultury
3. Stare Miasto Park Sp. z o. o.
4. Stanisław Zygmunt Sołtys wsi Brzóza Królewska
5. Radni Brzózy Królewskiej Zdzisław Szczęch i Piotr Turczyn, Dominik Rup, Stanisław Zygmunt
6. Radny Powiatowy pan Marian Grabarz
7. Kazimiera i Józef Koczajowscy Sklep Spożywczo – Przemysłowy
8. Firma Z.P. Tank Zbigniew Woś Piotr Siuzdak
9. Usługi Sprzętowo- Transportowe Sebastian Babiś
10. Delikatesy Centrum Waldemar Burek
11. Smak Górno
12. Firma DOMINNET
13. Masarnia Zygmunt Osip
14. Piekarnia „Pychotka” Adam Turczyn
15. Firma Rolnik Helena i Zenon Grabarz
16. METKOS Edward Kosina
17. Zakład Pogrzebowy Eden z Żołyni
18. Browar Leżajsk
19. Handel Towarami Masowymi Mieczysław Zygmunt
20. Usługi Transportowe Grzegorz Ziemba
21. Firma DOTRANS Jan Ziemba
22. Eleonora Król
23. Eugenia Szczęch