Święto Wsi Dębno – Biesiada na wesoło „Ale jaja”

W dniu 7 lipca 2019 r. przy Ośrodku Kultury w Dębnie zgromadziło się wiele mieszkańców Dębna i sąsiednich miejscowości, a także wiele zaproszonych gości, aby uczestniczyć w cyklicznej imprezie Święto Wsi Dębna – Biesiada na wesoło „Ale jaja”.

Impreza ta przebrała trochę inną formę niż w latach poprzednich, gdyż zaproszone Koła Gospodyń Wiejskich z Starego Miasta, Malenisk i Brzózy Królewskiej oraz Dębna oprócz występów artystycznych prezentowały ciekawe regionalne potrawy.
Podczas tej imprezy nastąpiło otwarcie nowo wybudowanej wiaty tanecznej, którą poświęcił ksiądz proboszcz Tadeusz Barcikowski, a uroczystego otwarcia oraz symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Wójt Gminy Pan Krzysztof Sobejko, Dyrektor GOK w Giedlarowej Pan Marek Krauz i Sołtys Dębna Pan Wiesław Perykasza. Bardzo ciekawa część artystyczna w czasie której zaprezentowały się zaproszone zespoły a mianowicie: Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży we Lwowie z Ukrainy, Zespół Śpiewaczy „Kalina” ze Starego Miasta, Zespół „Malina” z Malenisk, Zespół „Brzozoki” z Brzózy Królewskiej, Zespół Wokalno Muzyczny Canta-Rhei z Chałupek Dębniańskich, oraz Dziecięcy Zespół Taneczny z Wierzawic. Wystąpiły również zespoły działające przy Ośrodku Kultury w Dębnie: Zespół Śpiewaczy „Dębnianie”, Zespół Wokalno Muzyczny „Cantilenae” oraz Dziecięcy Zespół Taneczny „Tańczące Trampki” – grupa starsza i młodsza. Wszystkie zespoły zaprezentowały ciekawy program artystyczny, a Zespół Brzozoki rozbawił publiczność scenkami kabaretowymi. Nie zabrakło konkursów dla dzieci i dorosłych. Koło Gospodyń przygotowało posiłek dla zaproszonych gości i darmowe kiełbaski dla wszystkich uczestników biesiady. Świętu towarzyszyły atrakcje dla dzieci takie jak: zjeżdżalnie, trampoliny, a dla dorosłych bogata oferta cateringowa firmy Inventor. Podsumowaniem imprezy była zabawa taneczna przy zespole Revel.
Organizatorami święta byli: Wójt Gminy Leżajsk, GOK w Giedlarowej, Ośrodek Kultury Dębno, Koło Gospodyń Wiejskich w Dębnie i Ochotnica Straż Pożarna w Dębnie.
Impreza nie była by tak udana bez wsparcia serdecznych i życzliwych sponsorów i partnerów a byli to: Wójt Gminy Leżajsk, Starostwo Powiatowe Leżajsk, Poseł na Sejm Pan Mieczysław Miazga, Przewodniczący Rady Gminy Pan Kazimierz Krawiec, Radny Dębna Rafał Kaliński, Usługi Koparką Ładowarką Palikij Andrzej, Zakłady Mięsne Smak Górno – Miazga Zbigniew, Lokalna Grupa Działania Region Sanu i Trzebośnicy w Wierzawicach, Castra Sp. Z o.o. Chałupki Dębniańskie, Texspol Chałupki Dębniańskie, BMF Polska Sp. Z o. o. Leżajsk, Polgres – Mateusz Tupaj, H+H Sylikaty Leżajsk,
Trębacz & Rutkowski Tadeusz Rutkowski, Małgorzata Trębacz, SKR Lasery Sylwester Rzepko, Stare Miasto Park, Firma Mon-Hel Monika Łazarowicz, Maaw Sport sklep sportowy, Agnieszka Sibiga, Pomoc Drogowa Agnieszka Moszkowicz, U Beaty- Beata Cebulak, Maria Rapałow, Masarnia Osip S. C. Zygmunt i Kamil Osip, Sklep Spożywczy Ewa Niedzwiecka, PSS Społem Leżajsk, Compexim Sp. Z o.o. Leżajsk, Hortino Zakład Przetwórstwa Owocowo Warzywnego Leżajsk, GS SCH Leżajsk, Ekspresja Tomasz Berc, Artus Soft – Adam Czerwonka, Hurtownia Lobo Leżajsk, Usługi krawieckie Irena Wikiera, Szkodziński Marcin, Sołtys Wiesław Perykasza, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno, KGW Dębno, Monika i Robert Baliccy, Foto Budka Wojtyna Mariusz, OSP Dębno
Za udzielone wsparcie organizatorzy serdecznie dziękują.