Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Święto Wsi Maleniska

Święto Wsi Maleniska

21 lipca dla naszej miejscowości był dniem szczególnym, gdyż tego dnia odbyła się kolejna edycja ” Święta Wsi Maleniska „. Część artystyczną rozpoczęli gospodarze -Zespół ” Malina „, wykonując piosenki biesiadne.

Do Malenisk zawitało także KGW z Łetowni i przedstawiło skecz pt. ” Co na obiad ? ” , który w zabawny sposób ukazał jak mężowie grymaszą podczas domowego obiadu.
Na scenie zaprezentowało się także KGW z Dębna, które zaśpiewało piosenki biesiadne, nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami.
Scena należała również do młodych solistów : Natalii Urban i Rozalii Sinkowsiej , które zaśpiewały piosenkę pt. ” Kundel bury ” , Maksymiliana Sinkowskiego – wykonujacego piosenkę pt. „Ola Maj ” oraz Agaty Magiel która pokazała kunszt gry na saksofonie.Na scenie pokazał się także dziecięcy Zespół ” Malinki ” prezentując tańce ludowe : rzeszowiaka i lasowiaka. Gratulujemy dzieciom zaangażowania i oczywiście dużego talentu.Życzymy dalszych sukcesów i owocnych występów.
Jeżeli jest impreza plenerowa to muszą być też i konkursy w których udział brały dzieci, młodzież i dorośli. Na uczestników czekało także zaplecze grupowe,gdzie każdy mógł się poczęstować darmową kiełbaską. Na najmłodszych czekały darmowe zjeżdżalnie.  Najmłodsi mogli obejrzeć wyposażenie strażackich wozów bojowych oraz zanurzyć się w pianie na którą dzieci zawsze czekają z niecierpliwością.
Swoją obecnością imprezę uświetnili goście, którym dziękujemy za przybycie :
Pani Lucynie Bednarz – Skarbnik Gminy Leżajsk, Panu Jerzemu Paulowi – Posłowi na Sejm RP, Panu Karolowi Ożóg – Radnemu Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Adamowi Chudemu – Sołtysowi Wsi Przychojec.
Dziękujemy jednocześnie Pani Magdalenie Niemczyk za profesjonalizm w przeprowadzeniu tak ważnego wydarzenia jakim dla nas jest ” Święto Wsi Maleniska”