Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Święto Wsi Maleniska za nami!

Święto Wsi Maleniska za nami!

21 lipca dla naszej miejscowości był dniem szczególnym, gdyż tego dnia odbyła się kolejna edycja ” Święta Wsi Maleniska „. Część artystyczną rozpoczęli gospodarze -Zespół ” Malina”, wykonując piosenki biesiadne. Do Malenisk zawitało także KGW z Łetowni i przedstawiło skecz pt. „Co na obiad?”, który w zabawny sposób ukazał jak mężowie grymaszą podczas domowego obiadu.

Na scenie zaprezentowało się także KGW z Dębna, które zaśpiewało piosenki biesiadne, nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami.
Scena należała również do młodych solistów: Natalii Urban i Rozalii Sinkowsiej, które zaśpiewały piosenkę pt. ” Kundel bury „, Maksymiliana Sinkowskiego – wykonującego piosenkę pt. „Ola Maj” oraz Agaty Magiel która pokazała kunszt gry na saksofonie. Na scenie pokazał się także dziecięcy Zespół ” Malinki ” prezentując tańce ludowe : rzeszowiaka i lasowiaka.
Gratulujemy dzieciom zaangażowania i oczywiście dużego talentu. Życzymy dalszych sukcesów i owocnych występów.
Jeżeli jest impreza plenerowa to muszą być też i konkursy w których udział brały dzieci, młodzież i dorośli. Na uczestników czekało także zaplecze grupowe,gdzie każdy mógł się poczęstować darmową kiełbaską.
Na najmłodszych czekały darmowe zjeżdżalnie.
Najmłodsi mogli obejrzeć wyposażenie strażackich wozów bojowych oraz zanurzyć się w pianie na którą dzieci zawsze czekają z niecierpliwością.
Swoją obecnością imprezę uświetnili goście, którym dziękujemy za przybycie:
Pani Lucynie Bednarz – Skarbnik Gminy Leżajsk, Panu Jerzemu Paulowi – Posłowi na Sejm RP, Panu Karolowi Ożóg – Radnemu Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Adamowi Chudemu – Sołtysowi Wsi Przychojec.
Dziękujemy jednocześnie Pani Magdalenie Niemczyk za profesjonalizm w przeprowadzeniu tak ważnego wydarzenia jakim dla nas jest „Święto Wsi Maleniska”.