Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Święto Wsi Maleniska

Święto Wsi Maleniska

15 lipca dla naszej miejscowości był dniem wyjątkowym. Przeżywaliśmy uroczystość kościelną z okazji imienin Św. Szymona z Lipnicy zwaną Odpustem oraz „Święto Wsi Maleniska”. Uroczystości zostały rozpoczęte od Mszy Świętej w Kościele pod wezwaniem Św. Szymona z Lipnicy, którą celebrował biskup Ignacy Dec wraz z kustoszem Sylwestrem Skirlińskim i ojcem Dariuszem Rogiem.

Występy artystyczne odbywały się przy Ośrodku Kultury w Maleniskach. Swój niezwykły repertuar zaprezentowało KGW ze Starego Miasta. Również gospodarze, czyli Zespół „Malina”, zaśpiewał nowe utwory muzyczne oraz zaprezentował tegoroczną nowość: teleturniej „Jaka to melodia”. W zabawie udział wzięli: Pani Przewodnicząca KGW z Rzuchowa – Teresa Kokoszko, Pan Przewodniczący KGW ze Starego Miasta – Jarosław Baj oraz Sołtys Malenisk – Stanisław Leśko.
Na scenie nie zabrakło również młodych artystów. Maksymilian Sinkowski, mieszkaniec Malenisk, zaprezentował utwory: „Deszczowa piosenka” oraz „Chodź pomaluj mój świat”. Maksymilianie życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałości w pielęgnowaniu talentu.
Po raz kolejny naszą miejscowość odwiedziła Pani Stefania Michałek, wiceprzewodnicząca Wojewódzkiej Rady Kół Gospodyń w Rzeszowie wraz z Panem Mieczysławem Bochenkiem, Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych, którzy wraz z Panem Wójtem Gminy Leżajsk, Krzysztofem Sobejko wręczyli Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Malenisk Ordery Serca – Matki Wsi, przyznawane przez Zarząd Krajowego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Warszawie, dla osób działających społecznie w kulturze i w swej miejscowości, nie zapominając o swej rodzinie i obowiązkach domowych.
Ordery otrzymały:
• Halina Grabarz,
• Halina Majder,
• Irena Wiatr,
• Halina Wiśniewska.
Dziękujemy Paniom za dotychczasową pracę i zaangażowanie, życzymy zdrowia i wytrwałości w dalszej społecznej pracy.
Konkursy! Bez nich nie może się odbyć żadna impreza plenerowa. Tak też było w Maleniskach. W konkursach brali udział dorośli jak i dzieci, każdej grupie wiekowej sprawiało to mnóstwo frajdy, tym bardziej, że nagrody były cenne.
Największą atrakcją „Święta Wsi Maleniska” była darmowa loteria, gdzie główną nagrodą była dwudniowa wycieczka w Bieszczady dla dwóch osób, ufundowana przez Krzysztofa Sobejko Wójta Gminy Leżajsk, którą wygrał mieszkaniec woj. Lubelskiego. Organizatorzy Święta przewidzieli również nagrody za drugie, trzecie i czwarte miejsce. Myślimy, że wszystkie nagrody spodobały się uczestnikom loterii 
Ci którzy nie zostali wylosowani w loterii mogli się pocieszyć darmową, grillowaną kiełbaską, która jak w latach ubiegłych rozchodziła się błyskawicznie.
Swoją obecnością zaszczyciła nas PSP z Leżajska, która jak co roku przyjmuje nasze zaproszenie i przyciąga przyszłych „małych” strażaków do pełnienia tak ważnej i bardzo potrzebnej funkcji jaką jest bycie strażakiem.
Wielkie podziękowania składamy na ręce Pani Magdaleny Niemczyk za perfekcyjne poprowadzenie tak ważnego wydarzenia, jakim jest dla nas „Święto Wsi”.
Dziękujemy również sponsorom.
Podsumowaniem tego wyjątkowego dnia była zabawa taneczna pod gwiazdami do białego rana.