Święty Mikołaj w Brzózie Królewskiej

6 grudnia jak dobrze wiecie
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.

W tym dniu jak co rok ten wyjątkowy gość zawitał również do Ośrodka Kultury w Brzózie Królewskiej. Zanim jednak to się stało zgromadzone na sali dzieci i ich opiekunowie mieli możliwość obejrzenia widowiska „Rzepka” przygotowanego przez młodych aktorów z teatrzyku „Bagatelka” działającego przy Ośrodku oraz przez dorosłych członków zespołu Brzozoki. Nie zabrakło też piosenek o Mikołaju w wykonaniu dzieci z Kółka Wokalnego – Jadwigi Grabarz, Karoliny Szczęch, Marii Socha i Karoliny Rączka. Zaśpiewały też miejscowe przedszkolaki – Kamila Tubiak i Klaudia Czapla. Całość uświetniły występy zespołów tanecznych z Ukrainy – Zespół Tańca Współczesnego Brawo ze wsi Davydiv i wsi Czyszky, Zespół Tańca Ludowego Weselynka ze wsi Zubra, Zespół Tańca Ludowego Swiatloslaw ze Lwowa. Na zakończenie przybył długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci Mikołaj z wielkim workiem upominków. Wszystkim artystom i ich opiekunom dziękujemy za występy. Dziękujemy również Mikołajowi za odwiedziny w naszym Ośrodku Kultury i już czekamy na spotkanie w przyszłym roku.