„Taka mała – taka ważna” Światowy Dzień Pszczół

Maj jest miesiącem, w którym wszystkie pszczoły mają swój dzień- ” Światowego Dzień Pszczół „obchodzony 20 maja. Z tej okazji w Ośrodku Kultury w Hucisku, na warsztatach ” Taka mała – taka ważna”  zajęliśmy się niezwykle ważnym tematem a mianowicie zajęcia były poświęcone pszczołom i ich roli w przyrodzie. Na zajęciach niezmiernie miło było nam gościć  pracownika Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej a zarazem wieloletniego pszczelarza Pana Bogdana Rupa. Pan Bogdan przekazał  dzieciom swoją ogromną wiedzę na temat hodowli pszczół, ich cechach charakterystycznych oraz pracy przy pozyskiwaniu miodu, walorach zdrowotnych pszczelich produktów i inne.Uczestnicy zajęć mogli obejrzeć,  przymierzyć i dotknąć akcesoriów, jakie potrzebuje pszczelarz do swojej pracy. Dzieci zadawały pytania odnośnie życia pszczół, na którą otrzymywały bardzo fachową odpowiedź. Następnie  uczestnicy warsztatów wykonali prace plastyczne: pszczoły z żółtego i czarnego papieru oraz plastry miodu, klejąc okrągły makaron na sześciokątach z papieru. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że  te maleńkie pracowite owady są niezwykle potrzebne i ważne w naszym ekosystemie. Dzieci uczestniczące w zajęciach oraz animatorka zajęć  składają  Panu Bogdanowi Rup ogromne podziękowania za poświęcony czas, przekazaną wiedzę,  życzliwość i miodek, który  dzieci z ogromnym apetytem mogły  pokosztować na zajęciach.