Teatr w Teatrze podczas Jesiennych Spotkań z Teatrem w Giedlarowej

W drugim dniu naszych Spotkań teatralnych gościliśmy znany już naszej publiczności Teatr „Rozmaitości” z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Tym razem Artyści uraczyli nasz wspaniałym widowiskiem muzycznym pt. „Teatr Variete”.  To niezwykła 70-minutowa podróż „jakieś 100 lat wstecz do jednego z ówczesnych teatrów, prezentująca próbę generalną dawnego przedstawienia rozrywkowego połączonego z próbą pozyskania możnego sponsora tegoż, co wówczas, jak i dziś, nie jest drogą ani łatwą, ani prostą”. Spektakl jest ucztą dla koneserów muzyki podanej w lekkiej, prześmiewczej formie. Kolejne występy przeplatane są rozmową dyrektora teatru właśnie ze wspominanym, potencjalnym sponsorem. Jak skończyła się ta „próba generalna” mogli przekonać się nasi widzowie, którzy licznie zgromadzili się tego dnia w giedlarowskim GOK-u. Nie obyło się bez gromkich braw dla wspaniałej obsady i realizatorów – cieszymy się, że już po raz kolejny mogliśmy gościć w naszych progach tę wspaniałą grupę z Mielca.