Tłusty czwartek w Chałupkach Dębniańskich

Ze dziś tłusty czwartek

A Bartkowa uwierzyła
Górę pączków usmażyła
Góra pączków, za tą górą
Są różyczki z konfiturą
A za nimi góra chrustu
Bo to dzisiaj czwartek tłusty.

Pielęgnując staropolską tradycję Tłustego Czwartku w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich w dn. 20.02.2020 r. zorganizowaliśmy kulinarne warsztaty. We wspomnianych warsztatach w ramach wzajemnej współpracy udział wzięła kl. III z wychowawczynią panią Teresą Muszyńską ze Szkoły Podstawowej. Do wzajemnej współpracy z dziećmi chętnie tez przystąpiły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Chałupek Dębniańskich ucząc dzieci jak po kolei działać, w tym niezwykle pracowitym
i bardzo smacznym kunszcie kucharskim. Dzieci były nad wyraz do zajęć przygotowane, bo w swoim ekwipunku miały odpowiednie kucharskie czapeczki i fartuszki. Sprytne rączęta dzieci z zapałem przystąpiły do pracy, gdzie końcowym efektem były usmażone piękne różyczki i chrust. Po zakończonych zajęciach wszyscy wspólnie usiedli do tłustoczwartkowej uczty. Gorące podziękowania za pomoc kierujemy do pań z KGW, jak również dzieciom i pani wychowawczyni za udział w warsztatach organizowanych przez Ośrodek Kultury.