Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Tornister Pełen Uśmiechów

Tornister Pełen Uśmiechów

25 sierpnia na stadionie sportowym w Giedlarowej odbył się uroczysty finał 11. edycji ogólnopolskiej akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” zorganizowany wspólnie z Caritas oraz Gminą Leżajsk. W świętowaniu wzięli udział mieszkańcy gminy oraz goście i dzieci, oczekujące wyprawek szkolnych.

Program wydarzenia został przygotowany jako „dzień radości dla dzieci i ich rodzin”. Po wspólnej modlitwie i uroczystej Mszy Św. wręczono wyprawki szkolne dla wszystkich dzieci, które idą do pierwszej klasy szkoły podstawowej z terenu gminy Leżajsk.

Tornistry pełne uśmiechów, w tym wyprawki przygotowane przez ambasadorów akcji: Parę Prezydencką, Rzecznika Praw Dziecka, Ministra Edukacji Narodowej, prezesa Giełdy Papierów Wartościowych, trafiły w ręce dzieci.
W sumie wręczono około 800 tornistrów wraz w wyprawką.

Finał akcji zgromadził wiele osób reprezentujących instytucje i firmy, które na co dzień wspierają inicjatywy i programy Caritas, m.in. liczną reprezentację służb mundurowych: straż pożarna, policja, Służba Ochrony Kolei. Wydarzenie było wyjątkową okazją do podkreślenia wielkiej roli ratownictwa medycznego w niesieniu pomocy oraz wolontariuszy wywodzących się z różnych środowisk: strażacy, uczniowie, Szkolne Koła Caritas.

Uczestnicy finału mogli podziwiać pokaz musztry ułańskiej na koniach, występy wokalne i taneczne, czy też rywalizacje na torze przeszkód. Dzieci z rodzicami mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych i rękodzielniczych, a także obejrzeć pokazy służb mundurowych, czy sprzętu strażackiego, jak również nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.