Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Uroczystość 3 maja Chałupki Dębniańskie

Uroczystość 3 maja Chałupki Dębniańskie

Uroczystość 3 Maja w Chałupkach Dębniańskich 🇵🇱Tradycyjnie, jak co roku, w poczuciu patriotycznego obowiązku, uczciliśmy pamięć poległych i walczących o wolną Polskę. Pod obeliskiem przy kaplicy w Chałupkach Dębniańskich zatrzymaliśmy się na chwilę zadumy, aby oddać hołd bohaterom z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Spotkanie było pięknym wyrazem lokalnej wspólnoty. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas: Pracownicy Ośrodka Kultury i Biblioteka Chałupki Dębniańskie ,Radny, Pan Andrzej Makówka Sołtys wsi, Pan Wiesław Żak, Panie z KGW, Druhowie z Osp Chałupki Dębniańskie oraz OSP Grodzisko Nowe. Szczególne podziękowania kierujemy do księdza Adama Ryby, który poprowadził modlitwę za poległych przy obelisku, nadając uroczystości podniosły charakter. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za obecność i wspólne świętowanie. Pamięć o przeszłości buduje naszą przyszłość.