Uroczysty Dzień Seniora w Wierzawicach

28 stycznia Ośrodek Kultury w Wierzawicach stał się miejscem niezapomnianych obchodów Dnia Seniora. To wydarzenie nie tylko dostarczyło okazji do wspólnego świętowania, ale również podkreśliło siłę współpracy i zaangażowania społeczności lokalnej. Sala widowiskowa miejscowego Ośrodka Kultury wypełniła się licznie zgromadzonymi seniorami. Obecność zaproszonych gości Wójta Gminy Leżajsk pana Krzysztofa Sobejko, Przewodniczącego Rady Powiatu Leżajskiego pana Adama Wylazia, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Leżajskiego pana Marka Leszczaka, Radnych Gminy Leżajsk pana Tadeusza Walani, pana Andrzeja Czapli, sołtysa Wierzawic pana Mieczysława Gorzelnika, Dyrektora GOK Gminy Leżajsk p. Marka Krauza, Wicedyrektor GOK Gminy Leżajsk pani Magdaleny Niemczyk potwierdza zaangażowanie lokalnych władz w wsparcie dla seniorów.

Radosne świętowanie rozpoczęło się od występu Zespołu śpiewaczego „Wierzawianie”, który wykonał kolędy i tradycyjne pieśni, w tym również życzenia stu lat dla par małżeńskich obchodzących jubileusze. Wójt Gminy Leżajsk oraz goście wręczyli jubilatom listy gratulacyjne, kwiaty i upominki, uhonorowując pięć par świętujących 50-lecie małżeństwa, cztery pary obchodzące 55-lecie, jedną parę 60-lecie oraz dwie pary 65-lecie.

Po uroczystym wręczeniu upominków seniorzy zostali zaproszeni na obiad, a następnie uczestniczyli w części artystycznej. Kapela Ludowa z GOK w Giedlarowej, Zespół śpiewaczy „Wierzawianie”, Agatka Magiel, Aleksandra Helit, Julia Młynarska, Maria Łaszczowska, Jan Fimiarz  stworzyli barwny program, który dostarczył zarówno wzruszeń, jak i radosnych chwil.

Nie zabrakło także kabaretu „Koło Gospodyń Wiejskich jedzie do Sanatorium”, który rozśmieszał zgromadzonych gości. Wspólna zabawa została umocniona przez zespół muzyczny, a Koło Gospodyń Wiejskich zadbało o smakowite posiłki i przepyszne ciasta.

Podziękowania kierujemy do sponsorów i współorganizatorów: Wójta Gminy Leżajsk p. Krzysztofa Sobejko, Koła Gospodyń Wiejskich w Wierzawicach z przewodniczącą panią Józefą Piziak, Radnych Gminy Leżajsk p. Teresy Tołpa, p. Tadeusza Walani, p. Andrzeja Czapli, sołtysa Wierzawic p. Mieczysława Gorzelnika, Masarnia Borkowski w Wierzawicach, Masarnia Osip w Wierzawicach, ZPOW „Hortino” w Leżajsku oraz Dyrektorowi GOK Gminy Leżajsk p. Markowi Krauz, Wicedyrektor GOK Gminy Leżajsk p. Magdalenie Niemczyk oraz wszystkim  pracownikom za ich wkład w organizację tego wydarzenia.